"Elsődleges szempont a tanulás és a jó hangulat!"

Lassan három hónap eltelt a tanévből. Nagy átalakuláson ment át a Tündérrózsa Gyermek-néptánccsoport kerete. Több újdonság került bevezetésre, valamint számos fellépésen vett részt az együttes. Idén 25 éves a csoport. Az eddig történtekről kérdeztük az együttes művészeti vezetőjét, Böbe nénit.

Milyen tapasztalatok vannak az eddigi időszakról?

Nagyon aktívan telt az eddigi 3 hónap a tánccsoport életében. Sok fellépésen vettünk részt, sok új táncosunk bemutatkozhatott már a színpadon. Ez nagyon fontos, hogy minél előbb sikerélményhez juttassuk a gyerekeket. A próbákon is rendesen megdolgozunk a sikerért. Szerencsésnek mondhatom magam, hiszen volt táncosaim se hagytak magamra, besegítenek a munkába. Pál Bence és Gubics Klaudia minden csütörtöki próbára bejön, hogy segítse munkámat. Külön köszönet Nekik ezért.

Tavaly nagyszerű nyolcadik osztályos generáció búcsúzott a csoporttól. Milyenek az új, fiatal táncosok?

Hihetetlenül aktívak. Nem tudnám megmondani, hogy mikor volt olyan negyedik osztály, ahonnan a gyerekek 80 %-a(!) vállalta, hogy a Tündérrózsa Gyermek-néptánccsoport tagja akar lenni. Amikor egy tanuló szerdán megállít a folyosón, hogy alig várja már a másnapi próbát, akkor az melegséggel tölti el az ember szívét. És nem 1-2 ilyen gyerekről van szó. Nekik köszönhető, hogy a csoport létszáma újra növekedett, annak ellenére, hogy év végén 12 nyolcadik osztályost ballagtattunk.

Mostanában több olyan műsoron vett részt Böbe néni, melyek neves koreográfusokhoz köthetők. Milyen volt?

Rendszeresen látogatom volt mestereim és más együttes műsorát. Voltam a Hagyományok Házában a Táncvásár módszertani továbbképzésen, valamint az Így tedd rá továbbképzésen. Az Erkel Színházban részt vettem Tímár Sándor 85 éves születésnapi ünnepségén, melyen hatalmas előadás volt. A világ több pontjáról jöttek magyar néptáncosok, fellépett a Magyar Állami Népi Együttes és a Csillagszeműek Táncegyüttes is. Tímár Sándor és Farkas Zoltán „Batyú” – Mester és tanítványa műsora a Hagyományok Házában fantasztikus volt számomra, mivel Tímár Sándor nekem is mesterem volt 20 évig a Georgikon Népi Együttesben és Farkas Zoltán "Batyuval" is hosszú idő óta ismerjük egymást. A múlt hét végén pedig a Magyar nyelv napján rendezett gálaműsort tekintettem meg a Vigadóban, ahol másik mesterem Varga Zoltán koreográfiáival lépett fel a Cédrus Táncegyüttes. Ezekből az előadásokból sokat lehet tanulni.

Elindult a Tündérrózsa Elit Akadémia képzés. Erről mit lehet tudni?

Erről az ötletről először Lackó beszélt a Tündérrózsa honlapon augusztusban mielőtt kiutazott az Egyesült Államokba. Azóta realizálódtak a részletek. Már több éve kérnek a volt táncosaim, hogy alakítsak számukra egy olyan csoportot, ahova rendszeresen eljárhatnak. Ők különböző középiskolákban tanulnak, így erre csak a hét végén van lehetőség. Most, hogy a 25 éves jubileumra készülünk láttam úgy, hogy eljött ennek is az ideje. Minden második pénteken tartom számukra a próbát, ahol nem csak a régi táncokat elevenítjük fel, hanem új koreográfiával is készülünk. És a hét végén már megvolt a TEA első fellépése is (a jelenlegi tagokkal együtt) Sümegprágában. De természetesen az elsődleges szempont Velük nem a szereplések, hanem a tanulás és a jó hangulatú együttlét a fontos.

25 éves lesz a Tündérrózsa Gyermek-néptánccsoport jövőre. Készülnek már a jubileumi évre?

Nagyon készülünk – elsősorban a csütörtöki próbákon, de külön is foglalkozom a szólistákkal, hiszen ez egy nagy mérföldkő a csoport életében és az enyémben is. Szerencsére Lackó Amerikában sem pihen és folyamatos ötleteivel, tanácsaival támogatja a csoportot. Szerencsére a tanév végén már itt lesz Velünk és még lesz ideje „gatyába rázni” az együttest, valamint "beélesíteni" a háttérmunkát az előadásra, melynek előkészületei már javában zajlanak az USA-ban.